رفتن به مطلب
انجمن رمانسرا
به رمانسرا خوش آمدید برای دسترسی کامل و ارسال مطلب در انجمن ثبت نام کنید.مطالب به روز شده فقط برای کاربران قابل نمایش است. ثبت نام اگر عضو هستید وارد شوید
siavash

پیشنهادات و انتقادات برای انجمن

پست های پیشنهاد شده

در 18 ساعت قبل، FATEMEH_R گفته است :

سلام

به عنوان یک کاربر تازه وارد بعد از ورود به انجمنتون خیلی سردرگم شدم و زمانیکه به بخش آموزش های انجمن مراجعه کردم متاسفانه خیلی ناقص بود!

به همین دلیل مجبور شدم برای بسیاری از کارها از یکی دوستان کمک بگیرم و بهشون زحمت بدم!

به نظرم  تکمیل بخش آموزش های انجمن باید از الویت های اول مدیریت کل باشه مثلا همین آموزش زدن گزارش رو که در چند پست قبل به یکی از دوستان توضیح دادین بهتره در بخش آموزش های انجمن هم یه تاپیک واسش بزنید و خیلی از آموزش های دیگه! 

اگه لحنم تند بود معذرت می خوام ولی همون شب که ثبت نام کردم شدیدا  سردرگم و عصبانی شدم و به کمک یکی از دوستان تونستم تا حدودی کار با انجمن رو یاد بگیرم.

سلام

به رمانسرا خوش آمدین

بله درست خودمون هم قبول داریم آموزش ها کمه

به زودی آموزش ها هم به صورت متنی و هم به صورت ویدیویی گذاشته میشوند.

• پسندیدن 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 14 ساعت قبل، maryaam گفته است :

سلام و خسته نباشید

من میگم توی کانال وقتی رمانی رو میزارین گذینه ی لایک و دیس لایک رو هم بزارین.

اینجور نویسنده از رضایت کارش توسط خواننده مطلع میشه.

چون ممکنه کسی که توی کاناله توی سایت نباشه اینجور بالایک یا دیس لایکش نظرش رو میده.

امیدوارم پذیرفته بشه

سلام مرسی ممنون

متاسفانه امکان گذاشتن این مورد نیست چون توش تقلب میشه 

قسمت نظرات سایت واسه همین ایجاد شده تا نویسنده باخورد کارش رو به صورت متن دریافت کنه

• پسندیدن 3

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، SAmirA گفته است :

سلام  الان یه چیزی دیدم  فکر کنم برای نویسنده ها هم مهم باشه اسامی که کسانی که رمانشون رو میبینند همیشه اونجا باشه و پاک نشه حتی اگه یه بار از رمان بازدید داشته باشه 

چون هم یه تشویق برای نویسندس و هم کسی که به عنوان مهمان و تازه وارد میاد میره تو تایپک رمانها  نبینه اسامی بازدید کننده خالی هست برای انجمن و بازدیدش هم مطمئنا خیلی خوب میشه 

و یه چیزی من تو سردر انجمن ادرس کانال رو ندیدم اگه میشه لینک بدید و همچنین تو جایی که تو چشمه هم بذارید تا در دید رس همه باشه 

چون کانال رو ندیدم نمیتونم نظر بدم ولی در پیشنهاد دوستمون که گفته گزینه لایک بذارید اگه کاری کنید که فرد بیاد انجمن و سایت خیلی بهتر میشه چون مطمئنا برای همه کار کردن با کانال راحتره تا سایت ولی اگه ترغیب بشند بیاند سایت بازدید هم بالا میره

و باز در پیامی دوستی که از سختی انجمن نالیدندقبلا گفتم موافقم باز میگم شاید یکم کار کردن و تعویض ظاهری انجمن هم افراد زیادی جذب بشند

ببخشید حرفام زیاد شد :$ 

سلام

بازدید از تاپیک بالای پست اولش گذاشته میشه.

آدرس کانال  https://t.me/romansara

تمام سعی ما هم همینه که رمان خونا زیاد روی تلگرام حساب باز نکنند

• پسندیدن 3

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، FATEMEH_R گفته است :

سلام

راستش یه طرحی هست که زمانیکه در یک انجمن عضو بودم اجرا شد و کاملا شاهد موفقیت آمیز بودن و استقبال خوب کاربرا بودم. منظورم دادن تگ به تمام رمان ها بر اساس کیفیت و ایده و رعایت اصول نگارشی و...بود. البته چون اونجا تعداد رمانا زیاد بود کار سخت بود و همه ی رمانارو نمی شد بررسی کرد و تگ داد.

و باعث می شه نویسنده ها برای افزایش کیفیت رمانشون تلاش کنن و کیفیت رمان های انجمن هم بالا می ره.

خوشبختانه یک تاپیک رو اینجا دیدم و متوجه شدم این طرح اینجا هم قراره اجرا شه. این خوبه اما اینکه دقیقا این کار رو به تقلید از یک سایت دیگه انجام بدیم جالب و حرفه ای نیست.

به جای تگ می تونیم از ستاره مدال یا هر چیز دیگه ای استفاده کنیم تا اسم تقلید و کپی و..‌.روش گذاشته نشه.

چون در اینجا تعداد رمانای درحال تایپ زیاد نیست طبقه بندی رمانا به نسبت راحته.

می تونید برای این کار یک تیم از مدیر تالار کتاب و منتقد و حتی نویسنده های خوب انجمن که تجربه کافی دارن تشکیل بدین.

سلام

به جز تگ گذاری , مدال هم قراره اضافه بشه + مواردی که بعدا اعلام خواهد شد

در حال تکمیل تالار رمان هستیم

• پسندیدن 4

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Zhinous_Sh گفته است :

سلامی دوباره:wtf:

احوال پرسی نمی کنم:born:

رک بگم یه مورد فوق العاده شوکه کننده همین الان دیدم که واقعاً برام عجیب بود و با چند نفر راجع بهش صحبت کردم!

تعداد کل کاربران انجمن: ۵۸۴ نفر

تعداد افراد عضو کانال سایت: ۶۰۳۰ نفر

:wtf::wtf::wtf:

واقعاً کمه -__-

این همه بازدید کانال بالا هست و تعداد بازدید آنلاین هم بالا ولی تعداد افراد عضو شده فقط ۵۸۴ نفر! (خیلی زور میگه -__- )

برای بالا بردن تعداد کاربران عضو شده و جذب کاربر بهتر نیست که مسابقات مختلف در بخش ها کتاب بزنید تا برای شرکت کردن عضو انجمن بشن و یا فراخوان های جذب کاربر در بخش های صوتی،نقد،طراحی و ویراستاری بزنید! ( الان شاید. جبهه بگیرید که ما فراخوان ویراستار زدیم ولی آیا به نظرتون این کافیه؟! )

روش های مختلفی برای جذب کاربر هست!

و یک انجمنی که کاربر محور هست، واقعاً خیلی خوب نیست و یا اصلاً خوب نیست که تعداد  اعضای عضو شده به صورت رسمیش کم باشه!

سلام وقت بخیر

وقتی خود کاربران مایل نیستن تو انجمن ثبت نام کنن و حتی بعضیاشون نمیدونن انجمن چی هست کاری از دست ما بر نمیاد

در حال تکمیل بخش رمان و ادبیات هستیم و بعد اون مسابقات مختلف در کلیه بخش های انجمن

• پسندیدن 8

لینک به ارسال
در در 21 فروردین 1396 در 23:32، ف.شیرشاهی گفته است :

درود :)

اگه میشه تو بخش کتاب ، تالار جدایی هم به وان شات ها اختصاص بدید یا داستان کوتاه !

تا جایی که من دیدم داستان کوتاه ترجمه شده هست ولی داستان کوتاه کاربران نیست

* بعد یه نکته : تو بخش " ویرایش " یه تالارِ فراخوان جذب ویراستار هست که غلط املایی داره " فرخوان جذب ویراستار "

شبتون مهدوی

سلام

مرسی بابت اطلاع رسانی مشکل

بخش درخواستی هم به زودی اضافه خواهد شد.

• پسندیدن 9

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، siavash گفته است :

سلام وقت بخیر

وقتی خود کاربران مایل نیستن تو انجمن ثبت نام کنن و حتی بعضیاشون نمیدونن انجمن چی هست کاری از دست ما بر نمیاد

در حال تکمیل بخش رمان و ادبیات هستیم و بعد اون مسابقات مختلف در کلیه بخش های انجمن

ببینید خود کاربر تمایل نداره; چون کار کردن با تلگرام و اینستاگرام خیلی راحت تر هست! 

اگر نمی دونستند شما باید آگاهشون می کردید!

من انتظار داشتم حداقل  ۱۰۰۰ کاربر عضو رمانسرا باشن ولی دیدم نه! :/

بذارید یک موردی رو هم بگم، الان موقع افت و فروپاشی سایت های به نام دیگه هست! و خب به دلیل ریزش کاربر در سایت های دیگه، شما به راحتی می تونید جذب کاربر داشته باشید!

نمی دونم دلایل شما برای من یکمی نامعقول به نظر میاد. :/

شما تبلیغات رو ببرید بالا!

حتی با وجود نواقص تالار ها هم میشه مسابقات رو برگزار کرد!

تعلل برای جذب کاربر جایز نیست!

• پسندیدن 11

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Zhinous_Sh گفته است :

ببینید خود کاربر تمایل نداره; چون کار کردن با تلگرام و اینستاگرام خیلی راحت تر هست! 

اگر نمی دونستند شما باید آگاهشون می کردید!

من انتظار داشتم حداقل  ۱۰۰۰ کاربر عضو رمانسرا باشن ولی دیدم نه! :/

بذارید یک موردی رو هم بگم، الان موقع افت و فروپاشی سایت های به نام دیگه هست! و خب به دلیل ریزش کاربر در سایت های دیگه، شما به راحتی می تونید جذب کاربر داشته باشید!

نمی دونم دلایل شما برای من یکمی نامعقول به نظر میاد. :/

شما تبلیغات رو ببرید بالا!

حتی با وجود نواقص تالار ها هم میشه مسابقات رو برگزار کرد!

تعلل برای جذب کاربر جایز نیست!

حرف های شما درست اما مقایسه کردن اینجا با بقیه جاها که چندین سال سابقه دارن اشتباهه

انجمن رمانسرا همه ش سه ماهه که راه اندازی مجدد شده قبلش فعالیتی توش انجام نمیشد.

• پسندیدن 8

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، siavash گفته است :

حرف های شما درست اما مقایسه کردن اینجا با بقیه جاها که چندین سال سابقه دارن اشتباهه

انجمن رمانسرا همه ش سه ماهه که راه اندازی مجدد شده قبلش فعالیتی توش انجام نمیشد.

ببخشید انگار که اشتباه متوجه شدید! : |

من مقایسه ای انجام ندادم و فقط گفتم جذب کاربر بالاس :/

• پسندیدن 6

لینک به ارسال

دوباره سلام

در یکی پیام ها یکی از دوستان از شلوغ بودن انجمن و زیاد بودن تالار ها گلایه کرده بود آقا سیاوش هم در جوابشون گفته بودن برای اینکه زمان کار با موبایل تمام بخش ها دیده بشن این روشی که پیش گرفتن درسته

من به هر دو طرف حق می دم ولی این مشکلم قابل حله مثلا بعضی از بخش ها باید ادغام شن اینطوری انجمن هم مرتب تر به نظر می یاد.

مثلا بخش های اعلام اتمام تایپ و مشکلات کاربران برای تایپ رمان می تونن با بخش رمان های درحال تایپ ادغام شن(در واقع این دو تا فقط تاپیک هستن و برام عجیبه هر کدوم یک بخش مجزا شدن!) در هر صورت اینطوری فضای کمتری هم اشغال می شه و در اکثر انجمن های رمان به همین صورته و مشکلی پیش نمی یاد.

تاپیک زیر هم که در بخش سرآغاز رمانسرا گذاشته شده بهتره به بخش تایپ رمان منتقل شه و اینکه به صورت اطلاعیه زده شده خیلی خوبه (http://forum.romansara.org/topic/96-نحوه-قرار-دادن-رمان/)

در کل بهتره تاپیکای مربوط به رمان و تایپ رمان در بخش رمان های در حال تایپ باشن تا نویسنده مجبور نشه از یه تالار به تالار دیگه بره و سردرگم شه.

بخش داستان کوتاه و وان شات می تونن درواقع یک بخش باشن و با دادن تگ اون ها رو از هم متمایز کنید .حتی رمان های فن فیکشن نیاز به بخش جدا ندارن و می شه بهشون تگ فن فیکشن داده بشه تا با بقیه رمانا قاطی نشن.(این طرح در هیچ انجمنی اجرا نشده و می تونه مختص به رمانسرا باشه!)

بهتره بخشایی که مشارکت کاربرا توش بالا نبوده حذف یا ادغام بشن.بخش های دیگه هم هستن که می تونن ادغام بشن در صورت موافقت می تونم اونا رو‌هم بگم چون هر چه تعداد بخش هایی که صفحه ی اصلی رو اشغال می کنن بیشتر باشن سرعت لود انجمن پایین می یاد. 

قسمت آموزش های انجمن هم بهتره به جای پایین، بالای صفحه باشه تا بیشتر واسه تازه واردا به چشم بیاد.

اگه حرفی زدم یا در حیطه ای نظر دادم که بهم ربط نداشته ببخشید هدفم اینه با استفاده از تجربه ی اندکی که تو فضای مجازی داشتم به پیشرفت رمانسرا کمک کنم همین!

ویرایش شده در توسط FATEMEH_R
  • پسندیدن 7

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری